15 West Studio

15WEST, adını Begüm Cemiloğlu ve Ekin Varon’un Rhode Island School of Design’da birlikte yaşadığı binanın adresinden alan, İstanbul merkezli bir tasarım ofisidir.

Tasarımlarının sadeliğini, çözülmüş formlarını, farklı cila ve doku teknikleriyle işleyerek ortaya koyan 15WEST, üretim aşamasında kullanılan teknolojileri, tasarımlarına yaşanmışlık ve samimiyet duygusu ekleyerek dengeliyor.

İyi bir tasarımın detaylarda gizli olduğuna inanan Cemiloğlu ve Varon, farklı mekanlara ve ortamlara uyum sağlayabilen, fonksiyonelliğin görsellikle birleştiği ürünler tasarlıyor. Farklı alanlarda aldıkları eğitim, edindikleri tecrübe ve vizyon, yarattıkları ürünlere farklı açılardan değer ekleyerek markayı benzersiz kılıyor. Cemiloğlu üretim sürecinin endüstriyel ve teknik perspektifinden sorumluyken, Varon ise görsellik ve ürünlerin detaylandırılmasıyla ilgileniyor.
15WEST, günlük hayatımızda en çok vakit geçirdiğimiz alanlarımızı, bir nevi kendi habitatımız olarak değerlendirebiliceğimiz evlerimizi,işyerlerimizi,sosyal alanlarımızı..vs yaratırken, küratörlüğünü kendimizin yaptığı bir sergi tasarladığımız fikrini benimseyerek yola çıkıyor. Satın aldığımız mobilya ve objelerle de bir sanat eseriyle kurulan bağa benzer bir ilişki oluşturulması fikrini savunuyor. Böylece ürünler yerlestirildikleri mekanlarda samimiyet duygusu ve aitlik hissi yaratıyor.

Hem kişiye özel hem de adetli üretime uygun tasarım yapan 15WEST’in ürünlerinin el yapımı olması tüketimin yoğun olduğu bu zamanda geleneksel isçiliğin önemine de ithafta bulunuyor.

Mimarlarla da işbirliği içerisinde olan marka bu çalışmalar sayesinde insanların ruhlarına dokunacak ürün ve mekanların yaratılmasına katkıda bulunuyor.

STÜDYO

İstanbul, İstinye’de yer alan 15WEST stüdyosu, tasarım atölyesi ve materyal kütüphanesi olarak kullanılıyor. Stüdyo, aynı zamanda 15WEST koleksiyonlarına ait ürünlerin sergilenmesi için her daim müşterilerin ziyaretine açık bir galeri olarak da hizmet veriyor.

Start typing and press Enter to search

Shopping Cart

Sepetinizde ürün bulunmuyor.